Zdá se, že používáte zastaralý prohlížeč, proto se může stát, že se některé části webu nemusí zobrazovat nebo fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo začít používat takový, jenž dnešní standardy splňuje.

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Nabízené služby

Nabízené služby

 

Diagnostika

Elektronické systémy v dnešních automobilech jsou natolik komplikované, že bez jejich důkladné diagnostiky, nelze bezpečně odhalit příčinu závady.

Pro diagnostiku závad používáme nejmodernější zařízení TS Pro od společnosti DevCom, které komunikuje s řídícími jednotkami většiny osobních automobilů (39 značek) jezdících u nás. Měříme čtyřkanálovým digitálním osciloskopem a dalším příslušenstvím včetně soupravy pro měření tlaků i podtlaků vyskytujících se v mechanizmech automobilů.

Pneuservis

 • Demontáž, montáž a vyvážení kol.
 • Huštění pneumatik inertním plynem (vyšší životnost pneumatik, nižší valivý odpor).
 • Mimosezónní skladování kol zákazníků.
 • V souladu se zákonem je prováděna ekologická likvidace ojetých pneumatik.

Odborně proškolený personál pro standardní pneuservis, pro montáž a vyvážení litých kol, pro práci s elektronickým ventilem, opravy pneumatik a duší. Standardem kvality je používání momentového klíče pro dotažení šroubů kol.

Test brzd

Aby vozidlo včas zastavilo, potřebuje správně fungující brzdy. Málo řidičů si ale uvědomuje, že při hrozící srážce je důležité nejen to, že včas zabrzdí, ale i to, jak, a v horším případě o co, zabrzdí. 
Jak se auto chová, pracují-li brzdy sice dobře, ale brzdový účinek je u každého kola jiný?
Brzdy na kolech s vyšším brzdovým účinkem se nežádoucím tepelným efektem rychleji opotřebovávají a snižuje se jejich funkčnost. Auto se chová neklidně, protože rozdílný účinek brzd na každém kole snižuje jeho ovladatelnost a hrozí smyk. Proto je důležité, aby všechna kola brzdila souměrně. Nepodceňujte nebezpečí a dejte si brzdy zkontrolovat! Měříme účinnost na válcové zkušební brzdě Beissbarth BD 600 a měříme bod varu brzdové kapaliny.

Test tlumičů

Vadné tlumiče pérování, zvláště ve spojení s nerovnou vozovkou, způsobují zvýšené pohyby karoserie a kola a vedou k velkým dynamickým změnám zatížení kola. To má vliv na brždění ( zvláště ve spojení s ABS) a také na řiditelnost a směrové chování automobilu. Vadné tlumiče pérování rovněž zvyšují opotřebení všech dílů souvisejících se zavěšením kola, jakož i valivý odpor kola, což se projeví ve zvýšeném opotřebení pneumatik, snížení komfortu jízdy a stability, v delší brzdné dráze a vyšší spotřebě paliva.

Tlumiče se správnou funkcí zvyšují bezpečnost provozu Vašeho vozidla, zvyšují životnost pneumatik, snižují předčasné opotřebení některých součástek Vašeho vozu! 

Zda jsou tlumiče schopny plnit tuto základní funkci lze nejlépe prověřit na speciálním testovacím zařízení. Výstupem měření jsou číselně a graficky zpracované hodnoty účinnosti tlumičů přední i zadní nápravy včetně vyhodnocení rozdílu účinnosti pravého a levého tlumiče. Současně je vyhotoven protokol o provedeném testu a přiloženo doporučení.

Na základě výsledku testu tlumičů pérování jsme schopni provést i samotnou výměnu tlumičů. V naší nabídce jsou originální značkové tlumiče. Výměnu provádíme buď okamžitě nebo na základě objednání. Vždy podle potřeby zákazníka.

Výměna autoskel

Nabízíme autoskla pro jakékoliv vozidlo. Máme mnohaleté zkušenosti s výměnou a montáží autoskel, které nám pomáhají k odvedení kvalitní práce. Bez problému namontujeme autoskla na osobní automobily, ale i na nákladní vozy a autobusy. 

Jsme smluvním partnerem České Pojišťovny a Pojišťovny Kooperativa, pro které výměnu autoskel provádíme zdarma.

Po předchozí domluvě montáž autoskla v sobotu nebo v neděli.

Servis a plnění klimatizací

Ačkoliv se klimatizace jeví jako uzavřený systém, nevyžadující žádnou údržbu, dochází zde k pozvolnému úniku chladícího média, jehož velikost se uvádí až 30% za 2 roky. Běžná údržba spočívá především v kontrole předepsaného množství chladícího prostředku a dalších operací, které jsou součástí automatického testu našich servisních přístrojů.

Naše moderní zařízení umožňuje odsát chladící prostředek a následně provést jeho recyklaci. Vlivem recyklace se také odloučí část oleje, který je nezbytnou součástí chladící náplně. Poté přístroj provede test těsnosti systému a následné vakuování klimatizace, které je nutné pro správné naplnění celého systému. Následně se klimatizace doplní chladícím prostředkem a novým olejem na takové množství, které předepisuje výrobce vozidla.

Případná diagnostika závad systému klimatizace vychází především z měření tlaků v nízko a vysokotlaké větvi okruhu a výstupních teplot klimatizace. Tlakové poměry mohou následně ukázat na případné okruhy závad. Do programu servis klimatizace jsme také zařadili i neméně důležitou prevenci, jako je dezinfekce klimatizace a výměna pylového filtru.

Dezinfekce klimatizací

Dezinfekce výparníku a větracích šachet patří mezi základní údržbu klimatizace, kterou by měl každý majitel vozu s klimatizací pravidelně dodržovat. Výparník klimatizace je díl, který slouží k ochlazování proudícího vzduchu, nasávaného ventilátorem z okolí, zbaveného nečistot vlivem průchodu přes pylový filtr. Při provozu klimatizace se na výparníku vlivem teplotních rozdílů sráží atmosférická vlhkost, která vytváří ideální prostředí pro tvorbu mikroorganizmů a plísní. Takto zanedbaná klimatizace má nejen škodlivé účinky na zdraví cestujících, ale obtěžuje prostředí uvnitř automobilu i zápachem. Pokud se po dezinfekci klimatizace nepodaří napoprvé zápach úplně odstranit, je to známka zanedbané údržby a je potřeba dezinfekci v krátké době zopakovat. Jako prevenci doporučujeme dezinfekci klimatizace provádět 2x za rok.

Součástí této služby je také výměna pylového filtru. Pylový filtr se po určité době zanese prachem, listím apod., čímž se rapidně sníží účinnost ventilátoru topení a také klimatizace. Výměna pylového filtru se doporučuje provádět po ujetí 15 000 km nebo alespoň 1x za rok, v závislosti na prostředí, ve kterém se automobil pohybuje.

Geometrie

Velmi důležitou roli u podvozku hraje jeho správné seřízení. Pokud tuto skutečnost motorista podceňuje neprojeví se to jen na zvýšení provozních nákladů (předčasná výměna pneumatik, tlumičů, opotřebení brzdového systému, atd.). To všechno jsou věci související s provozem vozidla a zvýšením nákladů. Ale co je důležitější, je to, že tyto uváděné podvozkové skupiny souvisí i z bezpečností provozu a jízdními vlastnostmi. A zde se zvýšená péče o vozidlo skutečně vyplatí !!!!

Kontrolu geometrie provádíme na testovacím zařízeních Beissbarth. Jedná se o moderní elektronické zařízení s indikací naměřených hodnot pomocí digitálních ukazatelů na obrazovce včetně prostorové grafiky. Naměřené hodnoty jsou porovnávány s hodnotami dodanými výrobci vozidel pro jednotlivé typy. Výstupem měření je záznam naměřených hodnot z tiskárny, která je součástí zařízení. Zjištěné odchylky vám mohou naši mechanici okamžitě seřídit.

Výměna motorového oleje

Motorový olej má podstatný vliv na životnost a stav motoru vozidla. Navíc má nezanedbatelný vliv i na úsporu provozních nákladů a to jak přímo v podobě menší spotřeby pohonných hmot, tak i nepřímo minimalizací rizika nákladných oprav z důvodu nadměrného předčasného opotřebení pohonné jednotky. Musí splňovat celou řadu vlastností. Především musí dobře ulpívat na mazaném povrchu, musí odvádět vznikající třecí a provozní teplo, musí chránit kovové i nekovové části motoru před korozí. Za studena nesmí být moc hustý, aby byl schopen v co nejkratším čase dosáhnout všech mazaných míst. Za tepla zase nesmí být moc řídký, aby byl schopen na mazaných místech udržet stabilní olejový film. Z těchto důvodů je velmi důležité dodržovat termíny výměny doporučené výrobcem vozidla, po ujetí určitého počtu km.

 • Pro výběr vhodného typu oleje pro vozidlo zákazníka je jeho výrobcem předepsaná viskozita a jeho výkonnostní kategorie.
 • Naším zákazníkům nabízíme značkové oleje ELF, CASTROL, SHELL a značkové olejové filtry MANN, PURFLUX, MAHLE.

Dodržujte výrobcem vozidla předepsanou lhůtu pro výměnu motorového oleje a šetřete tak Váš vůz !!!

Prodej originálních dílů a příslušenství

Prodej náhradních dílů na všechny typy vozidel se specializací ŠKODA, SEAT, RENAULT, DACIA.

Prodej náhradních dílů na všechny typy vozidel, dodání do 24hodin.

 • Značková kvalita Valeo, BEHR, HELLA, BOSCH, Bendix, SNR, SIDEM, RUVILLE, SASIC, KAYABA, Purflux, Filtron, Banner.
 • čelní a ostatní autoskla AGC, PILKINGTON, SPLINTEX.
 • originální oleje a kapaliny ELF, CASTROL, SHELL.
 • litá kola BROCK, ALUTEC, ANZIO, CMS, kovaná kola SAI a sportovní kola SPARCO.
 • pneumatiky  Barum, Bridgestone, Continental, Debica, Dunlop, GoodYear, Matador, Michelin, Nokian a další.

Zapůjčení náhradního vozidla

V případě potřeby nabízíme možnost zapůjčení náhradního vozu po dobu opravy.

 • Cena za poskytnutí náhradního vozu bude účtována podle platného ceníku jako denní paušální sazba autopůjčovny s limitem ujetých kilometrů.
 • Možnost přistavení náhradního vozu ZDARMA.

 octavia

SERVICE Mobil

servis

Stane-li se Vaše vozidlo z jakéhokoli důvodu nepojízdným, volejte kdykoliv centrálu Škoda Assistance:

 • v ČR bezplatně     800 120 000
 • v zahraničí     +420 236 090 002
Otevírací doba

Po - Pá: 7:30 - 17:00
So:         9:00 - 12:00

Kontaktujte nás

T: +420 481 325 726
servis@kontaktoil.cz

Kde nás najdete
Zobrazit

Nevíte si rady?

Stačí vyplnit jednoduchý formulář a my se vám v nejbližším možném termínu ozveme.

Napište nám